YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

İnstagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

instagram hesap dondurma

İnstagram kullanıcıları ara ara hesap dondurma işlemine ihtiyaç duyabiliyorlar. Öğrenciler ise bu özelliği en çok kullananlar arasına giriyor. Her neyse lafı çok uzatmadan instagram hesap dondurma işleminin nasıl yapılacağını anlatalım.

İnstagram hesabını dondurmak isteyenler aşağıdaki adımları takip edebilirler

İnstagram Hesap Dondurma 2020

İnstagram da hesap dondurma işlemini bir web tarayıcısından yapmanız gerekmekte. İnstagramın mobil uygulamasında hesap dondurma işlemini yapamıyorsunuz.

Herhangi bir cihaz üzerinden (pc,mobil) tarayıcı farketmeksizin hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (Masaüstü bir cihazdan bu işlemi yapmanızı öneririz.)

İlk adım olarak Masaüstü cihazınızdan Chrome tarayıcısını açın (farklı bir tarayıcıda olabilir).

Daha sonra instagram.com‘a giriş yapın.

Hesap bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapın.

Daha sonra isterseniz Profili Düzenle seçeneğine basın veya instagram hesap dondurma linki kısayolu ile hesabı geçici olarak dondurma sayfasına erişin.

İnstagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma

Hesabını Geçici Olarak Kapat sayfasına ulaştıktan sonra instagram hesabınızı neden dondurduğunuza dair bir cevap isteyecektir. Ara vermek istiyorum seçeneğini seçerek bu bölümü geçebilirsiniz.

Sonra devam etmeniz için instagram sizden şifrenizi isteyecektir. Şifrenizi de girin ve Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın.

İnstagram Hesabı Geçici Olarak Dondurma Nasıl Yapılır

Bu şekilde instagram hesabınızı kolay bir şekilde dondurmuş oluyorsunuz. Siz tekrardan hesabınıza giriş yapmadığınız ve dondurmayı kaldırmadığınız sürece instagram hesabınız geçici olarak dondurulmuş olacak. Fotoğraflarınız, profil sayfanız, yorumlarınız, beğenmeleriniz gizli kalacaktır.

Dondurulmuş İnstagram Hesabı Tekrar Yeniden Nasıl Açılır?

İnstagram dünyasına tekrar giriş yapmak çok basit. Dondurulmuş instagram hesabını açmak için yapmanız gereken tek şey hesabınıza yeniden giriş yapmaktır.

Hesabınıza giriş yaptığınızda dondurulmuş instagram hesabınız tekrardan otomatik olarak açılacaktır.

İnstagramda hesap dondurma ile ilgili aklınıza takılan başka sorular falan olursa bizler buradayız. Yorum kısmımızı kullanarak bizlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kalın Sağlıcakla…