YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Reddit Kullanıcısı Bir Adam, Evinin Bahçesinden Uluslararası Uzay İstasyonu’nun Fotoğrafını Çekti.

EVİNİN BAHÇESİNDEN ULUSLARARASI UZAY İSTASYONUNUN FOTOĞRAFINI ÇEKEN ADAM

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü, başka bir tabirle üzerinde yaşanabilen yapay bir uydudur. Bir araya getirilen modüllerin birleştirilmesiyle inşa edilmiş olan istasyonun ilk kısmı 1998 yılında fırlatılmıştır. 

İstasyonun yapısı temel olarak basınçlı modüller, destekleyici dış iskelet ve güneş panellerinden meydana gelmektedir. Dünya yörüngesinde bulunan en büyük yapay uydudur. Uygun saatlerde yeryüzünden bakıldığında çıplak gözle görülebilmektedir.

Reddit’te 120 decibel kullanıcı adını kullanan bir adam, evinin arka bahçesine kurduğu bir teleskopla ISS’nin fotoğrafını çekmeyi başardı. 120 decibel, evinin arka bahçesine kurduğu teleskopla çektiği ISS fotoğrafını Reddit’te paylaştı. 

120 decibel, ISS fotoğrafını çekmek için ISS’yi gökyüzünde bir süre takip etti ve 22 kare fotoğraf elde etti. Daha sonra bu kareleri birleştirerek Reddit’te yayınladığı ISS fotoğrafını oluşturdu. 

ISS Fotoğrafı
ISS Fotoğrafı

Tabi ki bu fotoğrafı yakalayabilmek çok da kolay değil. 120 decibel adındaki kullanıcı bu fotoğrafı yakalayabilmek için 7000 dolar değerinde bir teleskop kullandı.