YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Açılmayan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Bilgisayarınız herhangi bir sebepten dolayı kapandıysa veya artık açamıyorsanız içindeki bilgileriniz için hiç endişelenmenize gerek yok. Çünkü çok kolay bir şekilde tüm verilerinizi almak basit bir yöntemle yapılabilir. Açılmayan bilgisayardan veri kurtarma işini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Açılmayan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Eğer ki bilgisayarınıza format atmadıysanız veya biçimlendirmediyseniz bilgilerinize kolayca erişebilirsiniz. Bu sebeple ister dizüstü iter masaüstü bilgisayarınız olsun verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Eğer Ekran Geliyor Fakat Windows Masa Üstü Gelmiyorsa Ne Yapmalıyım?

Eğer ekran geliyor fakat windows masa üstü gelmiyorsa bilgisayarınızı güvenli modda açabilirsiniz. Bilgisayarların çoğu çöktüğünde güvenli modda açılarak normal işlem yapılmaktadır.

Ayrıca hangi işletim sistemini kullanıyorsanız BOOT CD DVD ile normal bilgisayarınıza girebilirsiniz.

Bilgisayarım Hiç Açılmıyorsa Ne Yapmalıyım?

Bilinen en kolay yöntem, HDD Docking Station denilen bir Harddisk okuyucu satın almak ve bilgisayarınızdan söktüğünüz harddiski buna bağlayıp başka bir bilgisayara bu cihazı USB ile bağlayıp bilgilerinizi harddiskten USB Bellekten veri alır gibi bilgisayara indirmektir. Yalnız satın alacağınız harddiskin, sizin harddiskinize uyumlu olması gerekir.

Harddisk uyumu
Harddisk uyumu

Eğer bilgisayarınız masaüstüyse kasa içerisindeki harddiski söktükten sonra başka bir masa üstü takmanız yeterlidir. Ancak laptopa sahipseniz o zaman harddisk okuyucu almanız şart.

Siz de makalemize göz atarak kapanan bilgisayarınızdan veri kurtarma işlemini kolayca halledebilirsiniz.