YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Arkadaşınızla, Berabermiş Gibi Uzaktan Film İzleyebileceğiniz 5 Site

uzaktan beraber film izleme siteleri

Normal şartlarda bile zamanımızın çoğunluğunu kapsayan film izleme aktivitesi, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı daha da artmış durumda. Özellikle coronavirüs dolayısıyla bugünlerde en fazla yapılan aktivite film izlemek oluyor. Ancak ne olursa olsun arkadaşlarla beraber film izlemenin tadı da başka oluyor.

Ancak içinde bulunduğumuz durumdan dolayı arkadaşlarla zaman geçirmek çok da doğru olmuyor. Bu sebeple de sizler için arkadaşlarınızla berabermiş gibi film izleyeceğiniz 5 siteyi derledik. Şimdi yan yana izlenen film tadı veren sitelere beraber göz atalım.

Twoseven

uzaktan beraber film izleme sitesi
uzaktan beraber film izleme sitesi

Bu müthiş uygulama; YouTubeNetflixVimeo‘yu destekliyor ancak en önemlisi, herhangi bir kişinin PC’sinde sahip olduğu videoları da izlemenize izin veriyor.Ayrıca tarayıcı tabanlı uygulamanın yerleşik metin ve video özellikleri var. Bu nedenle arkadaşınızı görmek ve video izlerken birbirinizi görebilmeniz için harici bir video sohbet uygulamasına gerek duymuyorsunuz. Uygulamada belirli bir web sitesindeki bir videonun desteklenip desteklenmediğini anında bildiren iki yönlü bir Chrome uzantısı da mevcut.

Watch2gether

Beraber film izleme sitesi
Beraber film izleme uygulaması

Bu müthiş uygulama ile gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla çevrimiçi videolar izleyebilirsiniz. Üstelik üyelik gerektirmeden geçici bir takma ad ile uygulamayı kullanabilirsiniz. Başlamak için öncelikle ana sayfadaki “Oda Oluştur” düğmesini tıklayın. Geçici takma adınızı yazdıktan sonra site sizi sohbet ve video odasına yönlendirir. Kendi arkadaşlarınızı açtığınız bir odaya diğerlerini davet edebilme veya halihazırda faaliyette olan bir odaya katılabilme gibi özellikleri olan Watch2gether’ın diğer bir güzel yanı YouTube, VimeoDailyMotion veya SoundCloud‘dan video veya müzik seçebilme olanağı tanıması.

Gaze

Gaze uygulaması
Gaze uygulaması

YouTube‘ dan video izlemek istiyorsanız, Gaze tam aradığınız uygulama. Kullanımı da gayet kolay. Kullanıcı bir oda oluşturduktan sonra odanın bağlantısını başka bir kişiye gönderir ve her iki taraf da videoları anında senkronize etmeye başlayabilir. Gaze, YouTube videolarını izlemeye ek olarak dosyaları da senkronize etmenizi sağlar. Gaze şimdilik iki kişilik kullanılabiliyor.

Kast

kast
Kast uygulaması

Eski ismi Rabbit olan Kast, yalnızca video akışlarını senkronize etmekle sınırlı kalmadığı için bu listede belirtilen diğer birçok hizmetten farklı. Kast, kullanıcıların tarayıcılarını “paylaşmasına” izin veriyor. Bu, kullanıcıların her türlü içeriği birden fazla cihazda uzaktan senkronize etmelerini sağlıyor. Netflix veya YouTube’dan video senkronizasyonu akla ilk gelen fikir olsa da oyunları, belgeleri ve daha fazlasını da senkronize edebilirsiniz.

Netflix Party

Netflix Party
Netflix Party uygulaması

Netflix Party, Chrome’a ​​özel bir tarayıcı uzantısıdır. Birden çok bilgisayarda Netflix videolarını senkronize etmelerini sağlar. Yalnızca bir bilgisayara yüklenmesi gerektiğinden, muhtemelen listede kurulumu en kolay olanlarından biridir. Uzantıyı yükledikten sonra Netflix’e gidin ve izlemek için bir film veya dizi seçin. Yüklendikten sonra videonuzu duraklatın ve tarayıcı pencerenizin sağ üst kısmındaki kırmızı “NP” düğmesini tıklayın. Bu, başkalarına gönderebileceğiniz bir bağlantı oluşturur. Böylelikle diğerleri sizinle birlikte senkronize odasına atanır. Ayrıca, Netflix Party, kullanıcıların basit bir metin sohbet arayüzü ile birbirleriyle etkileşime girmesine izin verir. Netflix Partisi’nin en büyük avantajı, uzantıyı yalnızca bir kişinin yüklemesinin yeterli olması. Bu, Netflix aboneliği olmayan kişilerin de içeriklerden faydalanması demek.

Evden çıkamadığınız ve görüşemediğiniz dönemlerde güzel bir deneyim olacaktır.