Teknolojiden Fazlası

Android de Uygulamaları SD Karta Taşıma Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda siz değerli takipçilerimize “android deki uygulamaları kolay bir şekilde sd karta taşıma işlemini” anlatacağız. Makalemizde uygulamaları hafıza kartına taşıma yöntemini kısa ve basit bir dille anlattık. Umarız işinize yarar 🙂

0 576

Merhaba değerli dostlar. Bu yazımızda çoğu kişinin yapmakta sıkıntı yaşadığı sorunu çözüme kavuşturacağız. Başlıktan da anlaşılacağı üzere android de ki uygulamaları sd karta taşıma işlemini basit bir dille anlatacağım.

Android cihazlarındaki uygulamaları hafıza kartına taşıma uygulamalar bölümünde yapılabiliyor ama bizler çok daha kolay bir yolla bu işlemi yapacağız. Hatta sd karta taşınamayan uygulamaları bile hafıza kartına taşıyabileceğiz. Nasıl mı? Çok basit.

Bu hafıza kartına taşıma olayını sadece bir uygulama ile halledebiliyoruz. Link2SD uygulaması ile android deki uygulamaları hafıza kartına taşıma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz.

Play marketten veya vereceğimiz linkten Link2SD (uygulamaları hafıza kartına taşıma) uygulamasını indiriyorsunuz.

uygulamaları hafıza kartına taşıma

Link2SD uygulamasını açtıktan sonra karşınıza cihazınızda bulunan uygulamaların listesini göreceksiniz. Buradan hangi uygulamaları sd karta taşımak istiyorsanız seçip kolaylıkla hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

uygulamaları hafıza kartına taşıma işlemi

Link2SD uygulaması, uygulamaları rootsuz bir şekilde sd karta taşır. Uygulamanın çalışabilmesi için cihazda herhangi bir root işlemi olmasına gerek yoktur.

Link2SD indir


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.