YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Amazon, Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Türkiye’ye Bağış Yaptı

Amazon'dan Türkiye'ye Koronavirüs Mücadele Kapmasında Bağış Yaptı

ABD merkezli dev e-ticaret şirketi olan Amazon, koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye’ye 3.5 milyon TL bağış yaptığını açıkladı.

Koronavirüs ile mücadele tüm dünyada hız kesmeden sürüyor. Bu mücadelelere dev şirketlerde katkı sağlıyor. Oppo Mobile Türkiye geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı’na 30.000 adet FFP3 maske bağışlayacaklarını duyurmuştu. (Teknotacı instagram hesabımızı takip ederek en güncel teknoloji haberlerinden anında haberdar olabilirsiniz.)

Oppo’nun ardından bir diğer destek de Amazon’dan geldi. Amazon, müşteriler ve çalışanlar ile hem Türkiye hem de dünya genelindeki topluluklar için başlattığı COVID-19 mücadelesine destek çalışmaları kapsamında Türkiye’ye 3,5 milyon TL bağış yaptı.

Amazon yaptığı bağış ile kalmayarak aynı zamanda web sitesinde oluşturduğu bağış linki ile yapılacak olan bağışları Kızılay’a gönderiyor.

Amazon’un bağış hakkında yaptığı açıklamanın tam metni

Amazon Covid19 İle Mücadele Kapsamında Türkiye'ye Bağış Yaptı
amazon.com.tr

Amazon’dan COVID-19’la mücadele için Türkiye’ye 3,5 milyon TL destek

Amazon, müşteriler ve çalışanlar ile hem Türkiye hem de dünya genelindeki topluluklar için başlattığı COVID-19 mücadelesine destek çalışmaları kapsamında Türkiye’ye 3,5 milyon TL bağış yaptı.

Amazon.com.tr, Türkiye’de COVID-19 krizinden en fazla etkilenen kesimlerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 3,5 milyon TL bağış yaptı. Bağış kapsamında, kamu hastanelerinin acil olarak ihtiyaç duyduğu solunum sorunlarına karşı kullanılacak tıbbi alet ve cihazlar tedarik edilerek ihtiyaç duyan kurumlara dağıtılacak. Bağışlanan solunum cihazları, COVID-19 tedavisi gören hastaların akciğer kapasitesinin sürdürülmesinde önem taşıyor. Cihazların Kızılay aracılığı ile tedarik edilerek ilgili kuruma teslim edilmesini sağlayan bu bağış, Amazon’un dünya genelinde yürüttüğü çalışmaların bir parçası olarak hayata geçirildi.

Amazon, Avrupa genelindeki Amazon web sitelerine yerleştirilen bağış linki aracılığıyla tüketicilerin yardım kuruluşlarına bağış yapmasını sağlıyor. Türkiye’de de benzer uygulamayla Amazon.com.tr, web sitesine yerleştirdiği bağış linki aracılığıyla müşterileri IBAN üzerinden Kızılay’a bağışa yönlendiriyor. Amazon tarafından yapılan diğer çalışmalar arasında ayrıca; Amazon Web Services (AWS)’in AWS Teşhis Geliştirme Girişimi var. AWS’nin bu girişimi, COVID-19’un hızlı ve hatasız teşhis edilebilmesi, teşhis konulan hastaların hızlıca tedavilere yönlendirilebilmesi ve pandemi sürecinin global boyutta kısaltılması adına yapılan çalışmalara destek sağlıyor. Program, teşhis sürecini daha etkili bir hale getirmek için çalışmalar yapan kişi ve kuruluşları, daha iyi ve doğru sonuçlar veren teşhis süreçlerini geliştirmeleri, bu programları pazara daha hızlı sürebilmeleri ve ortak çalışmalar yürütebilmeleri adına bir araya getiriyor. Bu noktada Amazon, araştırma, inovasyon, geliştirme çalışmalarının hızlandırılması, COVID-19 ve diğer bulaşıcı hastalıkların toplum nezdinde daha iyi anlaşılması ve ilerleyen dönemlerde bu bulaşıcı hastalıkların yayılmasını engelleme amacıyla ortaya konulacak teşhis süreçlerinin geliştirilmesi amacıyla, program için ilk aşamada 20 milyon $’lık bir bütçe ayırdı. Amazon’un krizden etkilenenler için yaptığı çalışmalarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir

AMAZON TR