YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

2 Adımda İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

instagram

İnstagram fotoğraf ve video paylaşımının yapıldığı bir sosyal medya hizmetidir. İnstagram kurulduğu günden beri hızla yükselmeye devam etmektedir.

Ne kadar popüler bir hizmet olsa da kullanıcılar bir gün hesaplarını silme ihtiyacı duyabiliyorlar. Bu yazımızda instagram hesap silme konusunu ele aldık.

İnstagram hesabınızı çeşitli sebeplerden ötürü kapatmak isteyebilirsiniz ve nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız makalemize tekrardan hoşgeldiniz.

2 adımda siz değerli okurlarımıza instagram hesabı nasıl silinir basit ve kolay bir anlatım ile anlatmaya çalışacağız. Yöntemleri doğru bir şekilde uygularsanız 2 basit adım ile instagram hesabınızı kalıcı kapatabilirsiniz.

İnstagram hesap silmek için lütfen hesabınızı bir bilgisayardan açın ve aşağıdaki adımları takip edin.

1. Bu https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bağlantıya tıklayın, açılan Hesabını Sil sayfasında sizin ne için hesabınızı sildiğinizi soracak. Neden instagram hesap kapatma işlemini yaptığınızı cevaplayın.

2.  Soruyu cevapladıktan sonra sizlerden mevcut instagram şifrenizi isteyecek. Şifrenizi doğru ve eksiksiz girdikten sonra ‘hesabımı kalıcı olarak sil’ butonuna tıklayın. Butona da tıkladıktan instagram hesabınız silinecektir.

Dikkat! Hesabınızı sildikten 2 hafta sonra hesabınıza tekrar giriş yapmayı denemeyin. İki hafta dolmadan instagram hesabınıza tekrardan giriş yaptığınız durumda hesabın silinme işlemi geri alınır.

İnstagram hesap silme – kapatma işleminin sizler ile birlikte 2 basit adımda tamamladık. Daha nice hesap kapatmalara… 🙂