YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Süleyman Soylu: 12 yerleşim yeri karantinaya alındı.

12 yer karantinaya alındı

Coronavirüs vakalarının sayısı ülkemizde ne yazık ki gün geçtikçe artıyor. Bu konuda birçok önlem alınsa da virüsün önüne hala geçilebilmiş değil. Bu kapsamda da ülkemizin birçok yerleşim yerinde karantina işlemleri başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 12 yerleşim yeri karantinaya alındı”

Bakan soylu 12 yerleşim yerinin karantinaya alındığını söylediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi. ” İlk kez Rize’de alınan karar değil. Türkiye’de belde ve köy olarak 12. karar. Bazı köylerde veya beldelerde bulaşım riski çok olunca bu kararı alınabiliyor. Rize’de 5 ayrı noktada alınan tedbirin amacı, bir ölüm vakası var ve 65 yaş üstü çok vatandaşımız var.

Türkiye’de İlk Karantina “Rize Kendirli Beldesi”

Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve 4 köyün karantina altına alındığı açıklandı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada acil ihtiyaçların karşılanması ve özel izinler haricinde sokağa çıkışların kısıtlandığı belirtildi. Bu bölgelere giriş çıkışlar denetime tabi tutulacak.

“İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alınmıştır.”

“Giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgedeki evlerde ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izolasyona alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir.” ifadelerine yer verildi.