YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Facebook Lite Kullanıcılarına Müjde: Karanlık Mod Seçeneği

Facebook Lite Karanlık mod

Karanlık mod, artık kullanıcılar tarafından her uygulamada kullanma isteği yarattı. Daha önce android, İos ve birçok uygulamada kullanıma geçen karanlık mod, diğer şirketlere de göz dağı vererek harekete geçirdi.

Android, iOS ve birçok uygulama günümüzde karanlık moda sahip olsa da karanlık moda geçiş için daha önce bir girişimi olmayan Facebook, henüz uygulamasına bu özelliği getirmemişti. Şirket, elbette kullanıcılarının merakla beklediği bu özellik üzerinde çalıştığını daha önce göstermişti.

Facebook, veri kullanımını minimuma indirmek için birçok girişime başladıktan sonra çare için Facebook Lite uygulaması geliştirmişti.

Daha önce Twitter, instagram gibi mecralara gelen karanlık mod seçeneği artık Facebook Lite uygulamasında. Kullanıcıların Facebook için dört gözle beklediği karanlık mod şu anda sadece lite uygulamasında işlenir duruma geldi.

facebook lıte karanlık mod
Facebook lite karanlık mod

Facebook’un karanlık mod seçeneği, tam anlamıyla bir özellik olarak getirilmese de birçok Lite kullanıcısının uygulamasını koyu moda getirmiş durumda

Facebook Lite’ta karanlık modu açmak için yapmanız gereken tek şey uygulamadaki seçenekler menüsünü açan üç çizgi ikonuna basmak ve “Karanlık modu” seçeneğini açmak.

Eğer siz de uygulamanızda karanlık mod seçeneğini hala göremiyorsanız endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü önümüzdeki birkaç gün içinde tüm kullanıcılarda bulunacak.