YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Corona Virüsünün Tahminen Ne Zaman Sona Ereceği Açıklandı!

coronavirüs tahminen ne zaman biter

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve ülkemiz de dahil dünyanın hemen hemen her yerine yayılan ölümcül bir virüs olan coronavirüs için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Tüm dünyanın tedavisi için seferber olduğu ama tedavisinin hala bulunamadığı virüs için geçici tedbirler alınmaya devam ediyor. Ölümcül olmasının yanında virüsün ne zaman son bulacağı hakkında kesin bir açıklama yapılmadı henüz.

Virüsün çıkış noktası olan ve birçok önemli çalışmanın da bulunduğu Çin’ den bir nebze de olsa mutlu edecek bir haber geldi.

coronavirüs
coronavirüs

Çin hükümetinin üst düzey tıbbi danışmanlarından olan Zhong Nanshan, Corona virüsü salgınının tahmini olarak ne zaman sona ereceğini açıkladı. Nanshan’ın açıklamaları, küresel salgının birkaç ay daha hayatımızda olacağını gösteriyor.

Şu ana kadar 4000‘ den fazla can alan ve almaya da devam eden ölümcül virüs ülkemizde de görünmeye başladı. Alınacak tedbirler konusunda birçok açıklama yapılsa da tedavisi ve ne zaman sona ereceği konusunda henüz net bir bilgi verilmedi.

Bugüne dek yapılan açıklamalar, virüsün sıcaklığa dayanıklı olmadığı ve havaların ısınmasıyla birlikte de virüs salgının sona ereceği yönündeydi. Şimdiyse virüsün kaynağı olan Çin‘den, bu konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi.

corona
coronavirüs ne zaman bitecek?

Çin Hükümetinin Üst Düzey Danışmanlarından Zhong Nanshan Açıklama Yaptı!

Reuters’ta yer alan bir habere göre Çin hükümetinin üst düzey tıbbi danışmanlarından bir tanesi olan Zhong Nanshan, geçtiğimiz saatlerde basın mensupları ile bir araya geldi. Corona virüsü ile ilgili genel değerlendirmelerini yapan Nanshan, sözlerine Corona virüsü salgınının ne zaman sona ereceğini de ekledi. Çinli yetkilinin açıklamalarına göre Corona virüsü, birkaç ay daha hayatımızda olmaya devam edecek.

Zhong Nanshan‘ın açıklamalarına göre Corona virüsü salgını, haziran ayına kadar devam edecek. Haziran ayına geldiğimizde ise dünya bu virüsten kurtulmuş olacak ve tüm yaşananlar geride kalmış olacak. Nanshan’ın açıklamalarının ne denli doğru olduğunu ise ancak zaman gösterecek.