YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Uzay Yolculuğuna Rekor Başvuru!

uzay yolculuğu için rekor başvuru

Uzay turizminin geliştirilmesi için düğmeye basıldı. İngiliz uzay turizmi şirketi Virgin Galactic’in, ilk başarılı test uçuşundan bu yana yaklaşık 8 bin rezervasyon aldığı belirtildi, bilet satışlarını tekrar başlatacağı açıklandı.

Fiyat 250 Bin Dolar

İsteyenlerin internet üzerinden 1000 dolar karşılığında rezervasyon yaptırabilecekleri bilgisi verilerek, iki saate yakın sürmesi beklenen turistik uzay uçuşu için koltukların 250 bin dolardan satışa sunulacağı öğrenildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Virgin Galactic Ticari Müdürü Stephen Attenborough, talebin artmasının teşvik edici olduğunu vurguladı.

Uzay Yolculuğu İçin Başvuru Rekoru
Uzay Yolculuğu İçin Başvuru Rekoru

Attenborough, ‘Uzay Gemisi 2′ isimli aracın uçuş hazırlıkları için New Mexico‘daki fırlatma üssüne taşındığını, 2 aracın daha yapımına hızla devam edildiğini kaydetti.

Sayı Şimdiden 8 Bini Buldu

Şu ana kadar yaklaşık 8 bin rezervasyon alan ve 6 kişilik kabinlerde yolcuları uzaya taşımaya hazırlanan Virgin Galactic, 80 kilometre yüksekliğe ulaşmayı hedefliyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) bulunduğu yüksekliğin iki katı olan bu mesafeden, Dünya’nın büyük bir bölümünün görülebileceği belirtiliyor.

Şirket tarafından 2018 Aralık‘ta atmosferde 82 kilometre yüksekliğe çıkılarak, uzaya başarılı bir test uçuşu gerçekleştirildiği duyurulmuştu.