YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Twitter’ı Kim ve Nasıl Hackledi

twitter hack

Twitter da dün gece yaşanan hack olayı twittrinın son yıllarda yaşadığı en büyük hack olayı olduğu dile getiriliyor. Dünyanın en büyük şirketlerinin ve bu şirketlerin bir numaralı isimlerine gerçekleştirilen saldırı ile onlarca twitter hesabı ele geçirildi. Hackerlar ele geçirdikleri twitter hesaplarından insanlardan bitcoin cüzdanlarana aktarım yapmasını istediler. Bu twitlere inanan insanlar da söz konusu hackerların Bitcoin cüzdanlarına, para gönderdiler. Hackerların Kısa süre içerisinde yüz bin dolardan fazla para çaldıkları söyleniyor.

Peki twitter tarihinin en büyük hack girişimlerinden biri olan bu saldırı nasıl gerçekleşti. Hackerlar firmaların ve ünlü kişilerin hesaplarını nasıl ele geçirdi. İşte tüm bu detaylara bu video da değineceğiz.

Yaşanan saldırı ile ilgili twitter yönetimi ilk etapta sessiz kalmayı tercih ettiler daha sonra twitter yönetimi saldırıyı gerçekleştiren kişilerin iç sistemlere ve yönetim araçlarına sahip olan bazı çalışanları hedeflediğini ve bu sayede de sisteme sızdıklarını açıklayıp, olayın dolandırıcılık amaçlı olduğunu doğruladılar.