YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Tesla Otomobillerine Keçi Kornası: Keçi Gibi “Meleyecek.”

tesla-otomobillerine-keci-kornasi-geliyor

Dünya otomotiv devi haline gelen ve hızla büyümeye devam eden “Tesla” yenilikçi fikirleri uygulamaya devam ediyor. Daha önce birçok yenilikçi fikri otomobillerde uygulamaya koyan dev şirket, şimdi de yeni uygulamalarla karşımıza çıkıyor. Daha önce de Twitter’ da birçok yeniliği duyuran Tesla Ceosu Elon Musk, son olarak da Tesla otomobillerine (özellikle Cybertruck ) yüzme özelliği getireceğini duyurmuştu. Bu açıklamasıyla birçok kişide merak uyandırmayı başaran Musk, şimdi de ilginç olduğu kadar tepki çeken yeni bir özelliği de duyurdu: Tesla otomobilleri keçi gibi “meleyecek.” Özellikle böylesine dev bir şirketin böyle bir fikirle ortaya çıkması kimilerinin hoşuna giderken birçok kişi tarafından da “gereksiz” olarak yorumlandı. Şimdi keçi kornası özelliğinin detaylarına bir göz atalım.

“Tesla otomobilleri çok daha gelişecek”

Geçtiğimiz günlerde Tesla otomobilleri hakkında açıklamalarda bulunan Elon Musk, gelişime her zaman açık olduklarını belirtirken ayrıca ilerleyen yıllarda daha ilginç ve ileri teknolojilerin de kullanılacağını sözlerine ekledi. Tesla’ nın özellikle sürüş konforu ve ilginç teknolojilerle gündeme gelmesi dünya otomobil sektöründe söz sahibi olmasında şüphesiz en büyük etken. Özellikle otomobillerin teknolojinin sınırlarını sonuna kadar zorlayacağını da belirten Musk, yine dikkat açıklamalar yaptı:

Elon Musk

Otomobillere “Keçi Kornası” gelecek.

Gündeme dair açıklamalar yapan ve Tesla otomobillerin geleceği hakkında da konuşan Elon Musk, “keçi kornası” ile ilgili sorulan soruya oldukça şaşırtan bir cevap verdi. Tesla otomobillerde “keçi kornası” özelliğinin kesinlikle olacağını söyleyen Elon Musk, kişiselleştirilebilir olacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca yeni Tesla modellerinde daha birçok özelliğin getirileceğini de belirten Musk, birkaç yeniliğe daha değinerek müjdeyi verdi.

elon musk
Musk

“Tesla otmobillerine çukur güncellemesi geliyor.”

Elon Musk, yaptığı açıklamada otonom sistemlerin çukur güncellemesi alacacağını da belirtti. Bu güncelleme ile birlikte Tesla otomobilleri yol çukurlarını fark ettiğinde yavaşlayacak veya yanından geçip gidecek. Ayrıca güvenlik sistemine verilen önemi ile bilinen Tesla Otomobillere gelecek bir diğer yenilik ise güvenliğe odaklanacak. İlk kez 2019’da bahsedilen iki aşamalı kimlik doğrulama özelliği, sonunda Tesla otomobillere eklenecek. Böylece otomobiller çok daha güvenilir bir şekilde kişiselleştirilmiş olacak. Gelecekte otomotiv sektörüne yön vereceğine kesin gözüyle bakılan dev şirket, yaptığı yeniliklerle insanları cezbetmeye devam ediyor.