YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Telefondaki Tüm Reklamları Engelleme

telefondaki reklamları engelleme

Değerli teknotacı takipçileri herkese merhabalar. Bu makalemizde telefondaki reklamları engelleme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Google Chrome tarayıcı, YouTube gibi çeşitli uygulamalarda ki reklamlar ne yazık ki artık bizleri boğuyor. Web site sahiplerinin para kazanma hırsından dolayı reklamlar içeriklerin önüne geçmiş durumda. Adamlar 2-3 satırlık makalenin içerisine bile 4-5 reklam sığdırmayı başarıyorlar.

Açıkçası bu gibi durumlar bizimde canımızı çok sıktığından dolayı böyle bir içerik girme durumunda kaldık. Sizler ile paylaşacağımız uygulama ile mobilde bulunan tüm reklamları engelleyeceksiniz. Bunların içerisine web siteleri, çeşitli oyun ve uygulamalar, youtube da dahil.

Telefondan reklamları engellemek için kullanacağımız mobil uygulamanın adı ise Blokada. Blokada uygulaması ile android ve ios’daki reklamları engelleyebilirsiniz. Blokada nasıl bir uygulama ve çalışma mantığı nasıl öncelikle onlara bir değinelim.

blokada mobil reklam engelleme uygulaması
blokada – telefonda ki reklamları engelleme uygulaması

Blokada reklam engelleme uygulaması aslında bir vpn uygulaması. Bu vpn uygulaması internette bulunan reklam hostlarını engelleyerek sizlere aslında reklamsız bir internet hizmeti sunuyor. Blokada her gün güncellediği host listeleri ile tüm reklamların önüne geçerek hepsini engelleyebiliyor.

  • Blokada uygulaması bir vpn uygulaması olduğu için uygulamayı herhangi bir vpn uygulaması ile birlikte ne yazık ki çalıştıramıyorsunuz. Bu yüzden hali hazırda kullandığınız bir vpn uygulaması var blokada uygulamasını kullanabilmeniz için onu devre dışı bırakmanız gerekiyor.
  • Blokada uygulamasından telefondaki reklamları engellemek ise çok basit. Bunun için aşağıdaki linkten blokada apk uygulamasını veya ios kullanıyorsanız aşağıdaki linkten ios uygulamasını app store dan indirin.
  • Daha sonra uygulamayı telefonunuzdan açın.
  • Karşınıza ilk olarak böyle bir ekran çıkacak. Ve buradan açma tuşuna basarak uygulamayı çalıştıracağız. Uygulamayı çalıştırınca karşımıza başka bir bildirim çıkacak ve bu bildirime Tamam diyelim.
  • Uygulamaya bu yetkiyi de verdikten sonra alt kısımda bulunan reklam engelleme seçeneğine tıklayın ve reklam engelleme özelliğini aktif hale getirin.
  • Bu ayarlamaları da yaptıktan sonra blok ada uygulaması telefonunuzdaki tüm reklamları engelleyecek.
blokada ile telefondaki reklamlar nasıl engellenir

Youtube reklamlarını da engelliyor fakat zaman zaman bazı reklamları engellemiyor. Youtube için daha iyi bir reklamsız deneyim istiyorsanız sizlere youtube vanced uygulamasını telefonunuza kurmanızı tavsiye ederiz. Bu linke (bedava youtube premium – youtube vanced) tıklayarak Youtube Vanced uygulaması hakkında detaylı bir şekilde bilgilenebilirsiniz.

Telefondaki Reklamları Engelleme Uygulaması (Blokada) İndir

İos (İphone) İçin Blokada Reklam Engelleme Uygulaması İndir

Android İçin Reklam Engelleme Programı Blokada Apk İndir

Blokada Play Store İndir (Uygulama zaman zaman play marketten kaldırılıyor. Play markette görmediğinizde android için blokada uygulamasını apk olarak kurmanızı öneririz. )