YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

MAC İçin En İyi 5 Isı Uyarı Uygulaması

MAC için en iyi ısı uyarı uygulaması

Bilgisayar kullanımın oldukça arttığı günümüzde kullanıcıların en çok şikayet ettiği ve en çok karşı karşıya kaldığı durum cihazın ısınmasıdır. Cihazların ısınması uygulamaların kullanım süresiyle ve cihazın çalışma süresiyle doğru orantılıdır. Bu gayet tabii durumu engellemek çok zor hatta imkansızdır. çünkü çalışan motorun cihazı ısıtması gayet tabiidir. bu şikayetler, genellikle MAC kullanıcıları tarafından gelir. Bizler de bu sorunları gidermek amacıyla Teknotacı ekibi olarak MAC için en iyi 5 ısı uyarı uygulamasını sizler için derledik. Sizler de MAC için en iyi sıcaklık uygulamalarını kullanarak cihazınızın ısı analizini takip edebilir, uygulamaların arka plandaki çalışma süresini ve daha birçok özelliği takip edebilirsiniz.

sıcaklık analizi
sıcaklık analizi

Uygulamalar, MAC için sadece ısı analizi yapmakla kalmaz. Ayrıca arka planda çalışan uygulamaların analizini yapar, pilin güç analizini yapar ve birçok analiz sunar.

En İyi Isı Uyarı Uygulamaları:

1. iStats Menus 6

 iStats Menus 6
iStats ekranı

Özelliklerin bolluğu ve sağlam özelleştirme seçenekleri nedeniyle iStats uygulaması ayrıntılı analizler yaparak cihazınızı korur. En önemli özelliklerinden biri de Mac’te neyin çalıştığını bulmak için ayrı bir pencere açmanız gerekmemesi.Çünkü üstteki menü çubuğunda özellikler görüntülenir.

Daha fazla ayrıntı görebilmek için pencere açtığınızda grafikleri ve analizleri ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca akım, güç, çalışma hızı gibi birçok özellikle beraber mevcut hava koşullarına, ayrıntılı saatlik hava tahminine, rüzgar hızına, rüzgar yönüne ve hayal edilenden çok daha fazlasına hızlıca bakabilirsiniz.

Tıklayarak indirebilirsiniz.

2. TG Pro

TG Pro
TG Pro ekran görünümü

MAC in sağlığına ilişkin tüm ayrıntıları sunarken ayrıca da temiz arayüzüyle mükemmel bir görünüm sergiler.

CPU, GPU, Mantık kartı veya sabit sürücü sıcaklıklarını, pil durumunu ve diğer donanım ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz. TG Pro, fanların gücünü otomatik olarak yapabilir.TG Pro yu kullanarak Mac’inizi serin tutabilir ve bu güçlü Mac sıcaklık monitörünü kullanabilirsiniz.

Tıklayarak indirebilirsiniz.

3. Menubar Stats 3

Menubar Stats 3
Menubar Stats 3 uygulama yüzü

Bir başka gelişmiş sistem monitörü, CPU, Disk, Ağ, Bluetooth vb. Gibi çeşitli modülleri içeren Menubar Stats 3’tür.

Bu uygulamanın en iyi özelliği, görünüşündeki kalite ve arayüzündeki basitliktir. Kullanımındaki kolaylıkla beraber sıcaklık analizini grafiklerle göstererek kullanım kolaylığı sağlar.

Tıklayarak indirebilirsiniz.

4. Fanny

f
fanny sıcaklık analiz uygulaması

Fanny, çalışma alanını veya rahatsızlığı bozmadan CPU / GPU kullanımını ve sistem fanlarını güçlü bir şekilde izler. ücretsiz bir uygulama olan Fanny, ayrıca kişiselleştirilmiş özellikleriyle de sıcaklık analizini düzenli bir şekilde sunar.

Fanny ile mevcut hız, hedef hız, minimum hız, maksimum hız, fan sayısı ve tabii ki sıcaklık hakkında hızlı bilgi edinebilirsiniz.

Tıkayarak indirebilirsiniz.

5. Temp Monitor

Temp Monitor
Temp Monitor analiz grafiği

Bu uygulama,sıcaklık yükseldikçe sizi uyarır ve sisteminiz herhangi bir tehlikeye karşı uyarmaya eğilimlidir. Ayrıca diğer uygulamalardan farklı aşırı ısınma sırasında Mac’i sakinleştiren bir fan kontrol özelliğine de sahiptir.

Uygulama ekranından ad, açıklama, geçerli değer, geçmiş grafiği ve Mac’teki mevcut tüm sensörleri görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca her fanın hızını görebilir, kontrol edebilir ve daha sonra tüm sensörler hakkında giriş yapmış tüm detayları kontrol edebilirsiniz. Kolaylığınız için İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Vietnamca gibi diller desteklenmektedir.

Tıklayarak indirebilirsiniz.

Sizler de MAC için en iyi 5 ısı uyarı uygulamasını düzenlediğimiz yazımızı inceleyerek cihazınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.