YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Frida Kahlo Müzesi 24 Saatliğine Online Ziyarete Açıldı!

frida kahlo müzesi online ziyarete açıldı

Frida Kahlo Kimdir?

Meksika doğumlu ressamdır. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra bir feminist ve devrimci olarak da anılmaktadır. Zorluklarla dolu kısacık ömründe, çok sayıda önemli eser vermiştir.

Ölmeden önce üne kavuşan nadir ressamlardan biri olmuş, 20. yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelmiştir. Sanatı bazıları tarafından sürrealist olarak tanımlanmışsa da kendisi bu tanımı hiçbir zaman kabul etmemiştir.

Kederlerini unutabilmek için resme sarılan Kahlo’nun 143 tane tablosu bulunmaktadır. Ve bunlardan birçoğu ressama duyduğu hayranlığı herkes tarafından bilinen Madonna tarafından satın alınmıştır.

Frida Kahlo’nun İz Bırakan Sözleri

Önemli fikri ve politik yönüyle de tarihe damgasını vuran ressamın sözleri hala ününü korumaktadır.

Frida Kahlo
Frida Kahlo Sözleri

Aslında Frida Kahlo birçok insanın aklında “çirkin ressam” olarak yer edinmiştir. Ancak o daima kendisiyle barışık bir kişilik olarak en iyi dostunun yine kendisi olduğunu düşünerek kendi portrelerini çizmiştir.

frida sözleri
Frida Sözleri

Onun kadar hayatı boyunca acı çeken bir insanın doğaya, çiçeklere sevgi duyması kadar doğal bir şey olamazdı.

Kahlo Sözleri
Frida Kahlo Sözleri

Hayatı boyunca birçok acı çeken birisi için imgelere dalıp resimlerini hayallerle yoğuran bir kişilik beklenmezdi herhalde.

Frida Kahlo Müzesi

Frida Kahlo Müzesi

Sonradan müzeye çevrilen ve Frida Kahlo’nun yaşamından izler taşıyan ve düşünce dünyasını belki de ondan daha iyi resmeden müzesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.