YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Elon Musk’tan İlginç F-35 Yorumu: İHA’lara Karşı Hiç Şansı Yok

Elon Musk -35 Yorumu

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ABD’nin en pahalı uçakları olan F-35’lerle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Musk, F-35’lerin insanlar tarafından kontrol edilen dronlara (İHA) karşı şansı olmayacağını söyledi.

Yaklaşık 1 trilyon doları aşan bir bütçeyle geliştirilen F-35’ler 2015 yılından beri ABD ordusu tarafından kullanılıyor. Ancak Elon Musk‘ın F-35’lerle ilgili yorumu teknolojisinin tartışılmasına neden oldu.

elon musk
elon musk

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ABD’de F-35’lerle ilgili bir tartışmayı başlattı. Musk, attığı bir tweetle F-35’lerin dronlara karşı savunmasız olduğunu iddia etti. Musk attığı tweette “Rakip, bir insan tarafından uzaktan kontrol edilen, manevra özerklikleri artırılmış bir dron savaş uçağı olabilir. F-35’in buna karşı şansı olmayacaktır” dedi.

elon musk'ın tweeti
Elon Musk’ın tweeti

Musk, daha öncede USAF (Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri) konferansında, hava muharebelerinde devrim yaratabilecek fikirlere sahip olunup olunmadığıyla ilgili bir soruya savaş uçakları çağından bahsetmenin anlamsız olduğunu söyledi.