YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

E-Sim Telefonda Nasıl Aktif Edilir? İos ve Android

e-sim aktif etme

E-sim teknolojisi ülkemizde de kullanıma sunuldu. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone bu teknolojiye geçiş yaptıklarını duyurdu. Peki esim telefonda nasıl aktif edilir? İşte bu yazımızda sizlere telefondan esim ayarlarını nasıl yapabilirsiniz bunu göstereceğiz.

Daha önceden e-Sim teknolojisinin ne olduğundan bahsetmiştik. Bugün ise telefonda esim aktif etme adımlarını sizler ile paylaşacağız. E-sim teknolojisi ile birlikte Gsm Şirketleri sim kartların kullanımını yavaş yavaş azaltacak. Ve artık fiziksel bir kart değil de telefonun içerisinde bulunan e-sim teknolojisi ile hattımızı aktif edebileceğiz.

Bu teknoloji yeni bir teknoloji olduğu için henüz her telefon bu teknolojiyi ne yazık ki desteklemiyor. Bu yüzden e-sim’e geçmeden önce e-sim destekleyen telefonlar listemize muhakkak göz atmanızı öneririz.

Eğer telefonunuz e-sim destekliyor ise o zaman e-sim’e geçmenizde herhangi bir engel bulunmuyor. O zaman gelin e-sim ayarları nasıl yapılır bunu hep birlikte görelim.

eSIM Android Telefonda Nasıl Aktive Edilir?

Android kullanıcıysanız aşağıdaki adımları eksiksiz uygulamanızı öneririz. Android e-sim ayarlarında yaşadığınız herhangi bir olumsuzluk durumunda bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz.

1) Ayarlar menüsüne gidin.

2)Bağlantılar” seçeneğine tıklayın.

3) Sim Kart yöneticisini açın.

4) Daha sonra “Mobil Plan Ekleme” seçeneğine tıklayın.

5) Operatör QR Kodunu Kullan seçeneğine tıklayın.

6) eSIM kartınızın üzerindeki QR kodu okutun. (Bu işlemi yaparken mevcut bir wifi bağlantısına bağlanmayı unutmayın. İşlem için internet gerekli.)

7) Son olarak esim aktif etmek için pin kodunu girin.

eSIM İos/iPhone Telefonda Nasıl Aktive Edilir?

İos yani iPhone kullanıcıları ise e-sim ayarlarını aşağıdaki gibi yapmaları gerekmektedir. Tekrardan belirtelim ios/iphone e-sim aktif etme ayarlarında yaşadığınız bir sorun olursa yorum kısmımız 7/24 açık.

1) iPhone telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.

2) Ardından “Hücresel” seçeneğine tıklayın.

3) “Hücresel Plan Ekle” seçeneğine tıklayın.

4) Daha sonra ise eSım kartınızın üzerinde bulunan kare kodu telefona okutun.

5) Son olarak ise Pin kodunuzu girin.