YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Dünyanın En Zengin İnsanı Sonunda Akıllı Telefon Aldı!

dünyanın en zengin insanı sonunda akıllı telefon aldı

Teknoloji çağında artık en zenginden en fakire herkeste akıllı telefon mevcut. Tabii eldeki telefon modeli de cepteki para miktarına göre değişiyor. Genelde zengin insanların son model akıllı telefon kullandığı günümüzde bazı kişilerin de tercihi eski telefonlar oluyor.

Peki dünyanın en zengin 4. insanı olan Warren Buffent‘in akıllı telefon kullanımına yeni başladığını söylesek? Belki bu kimilerine göre gösteriş kimilerine göre ise cimrilik olarak açıklanacaktır. Ama takdir edilesi yönü de kesinlikle yok değil.

Warren Buffett
Warren Buffett

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Warren Buffett, sonunda bir akıllı telefon sahibi oldu. Apple’ın hisselerinin yüzde 5,6’sına sahip olan 89 yaşındaki iş adamı uzun zamandır Samsung’un kapaklı telefonu Samsung Haven‘ı kullanıyordu. Buffett, Samsung Haven’dan iPhone modelini kullanmaya başladı.

Apple yatırımcısı olmasına rağmen Samsung kapaklı telefonundan vazgeçmeyen Buffet, sonunda bu inadından vazgeçti ve iPhone 11’e geçiş yaptı. CNBC ile röportaj gerçekleştiren Warren Buffett, geçtiğimiz yıla kadar kapaklı telefon kullandığını ve bu telefonun ardından bir akıllı telefon sahibi olduğunu söyledi. Buffett hangi  modeli tercih ettiğini ise paylaşmadı.

Tim Cook Hediye Etti

Buffett, Samsung imzalı kapaklı telefonunun kalıcı olarak gittiğini söyledi. iPhone 11’i kendisinin satın almadığını söyleyen Buffett, iPhone’u kendisine Apple CEO’su Tim Cook tarafından hediye edildiğini ifade etti. Telefon görüşmeleri için iPhone’u kullandığını söyleyen Buffett’ın bir iPad kullanıcısı olduğunu da belirtelim. Buffett, iPad’i araştırma yapmak ve hisse senedi fiyatlarını kontrol etmek için tercih ediyor.