YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Aile Bakanlığı’ ndan Fenomen Atakan Hakkında Açıklama

aile bakanlığının Atakan hakkında açıklamaları

Günlerdir Türkiye gündeminden düşmeyen ve bir videoyla fenomen olan Atakan Kayalar, birçok kişi tarafından takdir edilse de çoğunluk tarafından küçük yaşta felsefe üzerine okumaları ve konuşmaları konusunda da eleştiri yağmuruna tutuldu.

Fenomen olan videodan sonra CNN Türk‘ e konuk olan Atakan, bu programda da yine farklı açıklamalarda bulunmuş ve tepkiler almıştı. Ve çoğu kişinin aklına takılan soru da şu olmuştu “Acaba bu 10 yaşında bir çocuğun bu şekildeki tavırları ve konuşmaları normal mi?”

Aile Bakanlığı' nın Açıklamaları
Aile Bakanlığı’ nın Açıklamaları

İşte sosyal medyayı sallayan bunca açıklama ve tartışmadan sonra Aile Bakanlığı‘ ndan açıklama geldi.

Aile Bakanlığı’ nın Atakan Hakkındaki Açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kayalar’a dair yapılan yorumlar hakkında da bir uyarı geldi. Açıklamada, “Ancak doğru destek ve yönlendirme ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak mümkün olduğundan, bütüncül değerlendirme yapılmadan münferit birkaç video üzerinden çocuğumuza dair beyanların menfi etkileri olacaktır” dendi.

Açıklamada aynı zamanda Atakan Kayalar’ın sosyal medya üzerinden saldırı ve tehditlere maruz kalmasının çocuğun ailesini derinden üzdüğü kaygılarını arttığı açıklandı. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı, basın kuruluşlarını ve sosyal medya kullanıcılarını da konu hakkında duyarlı olmaya davet etti.