YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Bakan Albayrak: 1 Milyon Yazılımcı Projesinin Detaylarını Anlattı

Sevgili okurlarımız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün canlı olarak yaptığı açıklamalarda 3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirme programını açıklayarak tüm gençlere seslenmişti. Cumhurbaşkanı programı açıklamıştı ama detaylı bir açıklama yapmamıştı. Haberin detayı: teknotaci.com/erdogan-1-milyon-yazilimci

Bugün ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 1 Milyon Yazılımcı Genç projesinin detaylarını video konferans aracılığıyla tüm gençlere aktardı.

Berat Albayrak, “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız “1 Milyon Yazılımcı Projesi“ni tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

berat Albayrak 1 Milyon Yazılımcı Genç

Albyarak Türkiye’nin mecvut yazılımcı sayısının 140 bin olduğunu söyleyerek bu sayıyı üç yıl içerisinde 1 milyona kadar çıkarmayı planladıklarını da ekledi.

13 kategoride 46 bin 742 dakikadan oluşan 31 eğitimin şuan için hazır olduğunu söyleyen Maliye bakanı ilerleyen zamanlarda bu sayıyı daha da fazla arttıracaklarını söyledi.

Berat Albayrak plaform da bir den fazla kategoride eğitim olacağını belirterek şöyle devam etti: Online eğitim platformundaki, algoritma, big data, bilgisayar programlama, blockchain, iş zekası, işletim sistemi, mobil uygulama geliştirme, ofis programları, oyun programlama, ofis programları yanında, proje yönetimi, siber güvenlik, veritabanı ve web programlama alanlarında derslerimize hemen ulaşabilirsiniz. Genç arkadaşlarımızın aldığı her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları öz geçmişlerine otomatik olarak işlenecek.” ifadelerini de kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 1 Milyon Yazılımcı Genç Detaylarını Şu Şekilde Açıkladı – Tüm Konuşması

Berat Albayrak 1 Milyon Yazılımcı Genç Detaylarını Anlattı – Video