Teknoloji Gündemi

UZAYDA KEYİF YAPMAK ARTIK HAYAL DEĞİL

Bir otel odası kiralarken dikkat ettikleriniz nelerdir? Muhit, temizlik, havuz, bahçe, güzel manzara veya fiyatı mı? Bu Uzay Oteli aradığınız her şeyi size fazlasıyla sunuyor.

İnsanlar hatta insanlık artık öyle bir noktaya geldi ki dünya bize dar gelmeye başladı. Eskiden başka bir şehire haber iletmek bile büyük bir külfetken iletişimin ve ulaşımın gelişmesi ile birlikte dünya ayaklarımızın altına serildi. Şimdi elimize telefonu aldığımızda dünyanın bir ucunda yaşanan olaydan haberdar olabiliyor, farklı dil, din, ırk ve milletten insanlarla tanışıp ortaklık yapabiliyoruz ya da uçağa atlayıp Viyana’ da opera dinlemeye, İsveç’ e saat almaya gidebiliyoruz. Bunlar bize yeter mi, yetmez tabi.

Daha fazlası için kolları sıvayan ORİON SPAN COMPANY Şirketi yeni deneyim peşinde koşan insanlara bir hayali yaşamayı vaadediyor.

Dünyaca ünlü Haber sitesi FORBES’ den aldığımız bilgiye göre 2022 yılında ilk konuğunu karşılamayı planlayan uzay istasyonu için ciddi adımlar atılmış bile. İki personel ile birlikte Altı kişilik kapasitesi bulunan aşırı lüks otelde kendine ait bir bahçe ve sevdiklerinizle iletişimde kalabilmeniz için yüksek hızlı interneti buluyor. Otel bulunduğu konum sayesinde her 90 dakikada bir dünyayı dolanabilecek ve 24 saat içinde tam 16 gün doğumunu görme fırsatını misafirlerine sunacak.

ORİON SPAN COMPANY CEO’ SU FRANK BUNGEN “ Misafirlerimiz yerden 200 mil yükseklikte tüm zaman boyunca sıfır yerçekimini tecrübe edecekler. ” dedi.

Gelelim bu rüya gibi otelde hayallerinizi gerçekleştirip 12 gün boyunca uzayda konaklamak için yapmanız gerekenlere.

Öncelikle bu programda bulunmak isteyen kişiler 80 bin Dolarlık depozito ödemeleri gerekmekte.1 ay boyunca sürecek online kurs ve sonrasında 4-6 hafta arası Texas’ ta antrenman aşamalarını geçtikten sonra katılımcılar “ ORİON SPAN ASTRONOT SERTİFİKASI “ almaya hak kazanacaklar ve bu sertifika diğer programlarda da geçerli olabilecek. Şirket yetkilileri gelecekte ise bu sertifikanın farklı şirketlerin uzay programları için de geçerli olmasını umduklarını belirtti.

Bu programda bulunmak isteyen müşterilerin ödemesi gereken rakam ise  tam olarak 9.5 milyon Dolar. Kendisi gibi uzay olan rakamı sayesinde de en pahalı otel olma gururunu elinde bulunduruyor.

Anlaşılan o ki bizim gibi normal insanlar için uzaya çıkmak hala hayal olarak bir köşede duruyor. Fiyatının hakkını verdiği aşikar fakat bizlerin bunu karşılayabilmesi piyango çıksa bile mümkün değil. Bu adım uzaya seyahat etmemiz için atılan ilk adım ve umuyoruz ki bu sektörün ve teknolojinin gelişmesi birbirini takip eder bizde uzaya izimizi bırakma fırsatı buluruz.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı