YouTube Kanalımıza Abone Olarak Yeni Videolarımızı Kaçırmayın!

Telefonu Webcam Olarak Kullanma – İos Ve Android

telefonu webcam yapma

Arkadaşlar bu makalemizde telefonu webcam olarak nasıl ayarlayabilirsiniz onu göstereceğiz. Bazı durumlarda acil bir şekilde webcam’e ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu acil durumlarda yanımızda webcam olmaması olası. Fakat sizlere göstereceğimiz yöntem ile android ve ios cihazınızı webcam yapabileceksiniz. Yukarıdaki videomuzda sizlere telefonu webcam yapma işlemini detaylı bir şekilde anlattık. Aklınıza takılan bir şey olursa veya yapamadığınız sıkıntı yaşadığınız yerlerde bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz.

Android Telefonu Webcam Yapma

Değerli arkadaşlar eğer android işletim sistemli bir mobil cihaza sahipseniz ve telefonunuzu bilgisayarınıza webcam olarak tanıtmak istiyorsanız bunun için sizlere önereceğim uygulama droidcam uygulamasıdır. Droidcam basit ve anlaşılır arayüzü ile telefonunuzu bir webcame dönüştürebiliyor.

Droidcam ile telefonu webcam yapmak için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Sizlere aşağıda verdiğimiz indirme linklerinden droidcam pc uygulamsını bilgisayarınıza ve droidcam mobil uygulamasını ise telefonunuza kurun. Kurulum bittikten sonra ise önce pc uygulamasını açın ve ardından mobil uygulamasını açın.

droidcam ip ve port ayarları

Mobil droidcam uygulamasını açtıktan sonra uygulama sizlere bir ip adresi ile bir port adresi verecektir. Bu ip ve port adreslerini pc droidcam uygulamasına yazıp start butonuna basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu bir webcam olarak kullanabileceksiniz. Uygulamanın diğer özelliklerini kullanmak istiyorsanız da ne yazık ki pro uygulamayı satın almanız gerekiyor. Ama ücretsiz versiyonu da gayet iş gördüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

İos (İphone) Telefonu Webcam Yapma

Arkadaşlar şimdi ise gelelim iphone telefonunuzu webcam olarak nasıl ayarlayabileceğinize. İphone’u webcam yapmak için droidcam uygulamasını kullanabilirsiniz. Android için anlattığımız adımların tamamı ios yani iphone için de geçerli.

Başka önereceğimiz bir diğer ios webcam uygulaması ise ivcam uygulaması. İvcam ile ios telefonu webcam olarak ayarlayabileceksiniz. İvcam uygulamasının kurulumu ve kullanması ise oldukça basit.

İvcam uygulamasını iphone cihazınıza kurmak için aşağıdaki ivcam iphone için indir bağlantısına tıklayın. Bağlantı sizleri app markete yönlendirecek. İndirme işlemini yaptıktan sonra ivcam masaüstü programını da aşağıdaki bağlantıdan indirip kurun.

Daha sonra ise ivcam masaüstü pc programını başlatın ve hemen ardından mobil uygulamasını başlatın. Eğer aynı wifi noktasına bağlandıysanız uygulama otomatik olarak eşleştirme yapacaktır.

Bu şekilde de iphone telefonu webcam olarak kullanabileceksiniz.

İndirme Linkleri

Droidcam

İvcam