Kategorize Edilmemiş

Şarjda Telefon İle Oynamak Zararlı Mı?

Birçok kişinin merak ettiği sorulardan bir tanesi şarjda telefon ile uğraşmak telefona zarar verir mi? Bu konu hakkındaki deneyimlerimle sizlere aktarmak istiyorum.Evet şarj sırasında telefon ile uğraşmak batarya ve telefon ömrünü kısaltıyor. Hatta ben ilk andrid telefonumu bu yüzden bozdum.

“Akşam eve gelip telefonumu şarja taktım. O zamanlar samsung galaxy ace 2 markalı bir telefona sahiptim. Telefon şarj olurken bende youtube da video izliyordum. Telefon aşırı derece ısınmıştı ve ekran da kararmalar oluşuyordu. Neyse ben aldırış etmedim. Video izlemeye devam ettim. Bi 20 dakika daha video izledikten sonra bide ne olsun telefonum birden kapandı. Ve hiç bir türlü açamadım.”

Telefonumu servise götürdüğümde ise bana ana kartın yandığını söylediler. Ve ana kart değişimi için 200 lira istediler. Ki zaten ben o telefonu sıfır 350 t’ye almıştım. Telefonu yaptırmadım. Biraz para biriktirdikten sonra yeni bir telefon aldım.

Okuduğunuz gibi bu olay yalnızca benim başımdan geçen olaylar. Daha nice kötü olaylar mevcut.

Şarjda telefon ile oynamak hem cihaza zarar verir hemde bataryanızı bozarak pilinizin çabuk boşalmasına sebebiyet verir.

Mecbur kalmadıkça telefon şarjda iken telefon ile uğraşmayın!


Etiketler

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı