teknolojiden fazlası

Pokemon Go Hakkında Az Bilinenler

0 144
Pokemon go oyunu almış başını gidiyor. Milyonlarca kişinin bu oyunu oynamasına rağmen çoğu kişi pokemon go hakkında bu sıralayacağımız ilginç gerçekleri bilmiyor. Evet dilerseniz pokemon go ile ilgili az bilinenler yazımıza start verelim.

pokemon go hakkında az bilinenler

Topu Falsolu Atma

Ne kadar yüksek seviyeli pokemon bulursanız tp puanınız o kadar hızlı artıyor. Ama çoğu kişinin bilmediği bir durum ise pokemonu yakalamak için pokestopu falsolu atarsanız tp puanınız daha çok artıyor.
pokemon go hakkında az bilinenler

Pokemonu Takip Et

Eminim bunu bilen yok denecek kadar az. Oyunun en altta sağ köşesinde gördüğünüz karekterler veya gölgelendirmelerde ne? Bu pokemona olan uzaklığınızı belirliyor. Eğer seçtiğiniz pokemon başlara doğru ilerliyorsa bilin ki pokemon o civarlarda bir yerlerde. Yok aşağılara doğru gidiyorsa o zaman pokemondan uzaklaşıyorsunuz demektir.

pokemon go hakkında az bilinenler

Oturduğunuz Yerden Pokemon Yakalayın

Bir kafe de falan oturdunuz diyelim. Ve pokemon yakalamaktan yoruldunuz. Pokemonlar oturduğunuz yerden ayağınıza gelseydi ne iyi olurdu değil mi? Evet pokemon go da bir modül olan item Lure Module kullanarak oturduğunuz yerden pokemonların sizin yanınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu modülü kullandığınızda civardaki pokemon go oyuncuları da faydalanabiliyor.
pokemon go hakkında az bilinenler

Güçlü Pokemonları Kolay Şekilde Yakalamak

Karşınıza güçlü pokemon çıktığında yakalamaya çalıştığınızda kaçtığını ve pokestoptan geri çıktığını görmüşsünüzdür. Muhtamelen sizinde başınıza gelmiştir. Çok sinir bozucu bir durum olduğunu kuşkusuz hepimiz farkındayız. Bununda kısa bir yolu var aslında. 6. seviye olduğunuzda karşınıza üzümler çıkacak. Yüksek seviyeli bir pokemon gördüğünüzde bu üzümü kullandığınızda pokemon sakinleşiyor. Adeta bir uyku ilacı gibi. Bu üzüm sayesinde pokemonun kaçması imkansız.
pokemon go hakkında az bilinenler

GYM Savaşları

Çoğu oyuncu gym savaşlarında cp’nin önemli olduğunu sanıyor. Ama durum hiç de öyle değil. Gym savaşlarında aslında bir yapay zekaylan savaştığınızı unutmayın. Karşı taraf yani yapay zeka olan pokemon size saldırdığında sağ ve sol yaparak onun saldırılarından kaçabilirsiniz. Bir de savaşlarda pokemon seçerken cp değilde pokemonun yeteneğine bakın. Mesala suyun ateşe karşı başarılı olduğu gibi.
pokemon go hakkında az bilinenler

AR’yi Kapatmak

Pokemon yakalarken ar’yi kapatmanız sizin pokemonu daha rahat yakalamanıza katkı sağlayacaktır. Ar’yi kapatmak cihazınızın pil perfonmasını arttırdığını ve oyunun donmasını engelleyeceğini unutmayın.
pokemon go hakkında az bilinenler

Pokemon Yumurtaları

Yumurtalar yürüyünce açılan içinde iyi pokemonlar çıkan bir itemdir. Yalnız en iyi pokemonların 10 km den sonra çıkacağını unutmayın.
pokemon go hakkında az bilinenler
Pokemon go hakkında az bilinenlerden sizinde bildikleriniz varsa yorum kısmında açıklamayı unutmayın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.