Enler

ONLAR ARTIK “WORLDWIDE”

K-POP artık tüm dünyada biliniyor. Ancak bilmeyenler için açıklayalım. K-POP ,Güney Kore’de ortaya çıkan, Hip-Hop , Rap gibi müzik türlerini içinde barındıran bir müzik türü. Ayrıca neredeyse her K-POP türü şarkının bir dans  kareografisi bulunmakta. Müzik videoları her zaman bir temaya sahip. O kadar çok beğeniliyorlar ki 300.000.000 izlemeye sahip olan klipleri var.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan, K-POP  katagorisinin en iyi gruplarından BTS(방탄소년단). İngilizcede Bulletproof Boys ve Türkçe olarak Kurşungeçirmez Çocuklar. Ancak Tüm dünyada Bangtan Boys olarak biliniyorlar. 2013 ‘te 7 kişi olarak çıkış yaptılar.

RM= Grubun lideri ve ana rapper

 

 

 

 

 

Suga = Ana rapper

 

 

 

 

 

 

 

 

J-Hope = Ana rapper, yan vokal

 

 

 

 

 

 

Jungkook = Grubun en küçüğü ve ana vokalisti

 

 

 

 

 

Jimin =Ana vokalist

 

 

 

 

 

 

 

 

Jin = Vokalist ve grubun yüzü

 

 

 

 

 

 

 

V= vokalist ve grubun yüzü

 

 

 

 

 

 

 

Grubumuzu da tanıttığımıza göre..

Şimdiki konumuz onların”WORLWIDE” oluşu.Daha önceden de bir çok fana sahip olan bu grup geçtiğimiz yıl(2017)

Kasım ayında American Muzic Awards’a performer olarak katıldı.Orada Eylül ayında çıkarttıkları ‘DNA’ şarkısının performansını yaptılar. Zaten bilinen bir grup olan BTS daha da ünlendi. Bu güne kadar çıkardıkları video klipli şarkıları en başta da dediğimiz gibi izlenme saysı 300.000.000’u geçti. Bu yıl Mayıs 18 de yeni albümlerini çıkarmak için hazırlanıyorlar. Ayrıca 20 Mayıs günü olacak Billboard Müzik Ödüllerinde de “Top Social Artist” dalında adaylıkları bulunup bir de performans sergileyecekler. Performansı hangi şarkılarıyla yapacağını bilmiyoruz ancak tahminler çıkacak albümlerindeki bir şarkı olacağı yönünde.

Eğer izlemek isterseniz en son yayımladıkları video klip ancak bu yalnızca grup üyelerinden V’nin performansı https://youtu.be/p8npDG2ulKQ


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı