Kategorize Edilmemiş

En İyi VPN Hizmetleri

Son zamanlarda internet dünyasının epey büyümesi, güvenlik konusunda da kafalara epey bir soru işaretleri getirmiştir. İnsanların %90’ı internette gezinirken kendilerini güvende hissetmiyorlar. Durum böyle olunca herkes vpn kullanmaya başladılar. İsret ücretli ister ise ücretsiz hiç fark etmiyor. Vpn aleminde epey bir paralar dönüyor. Bizlerde sizler için dünya çapında en iyi vpn uygulamalarını listeledik.

en iyi vpn hizmetleri

VPN Nedir

Vpn açılınımıyla Virtual Private Network’  dur. Yani vpn size sağlanan internet ayrıcalığını daha fazlasını sağlar. Ülkenizde yasaklanan sitelere erişiminizi sağlar. Güvenli bir şekilde internetten sörf yapmanızı sağlar. Peki vpn bunları nasıl yapar, vpn sanal özel ağ demektir. Vpn şirketlerinin dünya çapında onlarca hatta yüzlerce sunucuları vardır.İşte siz bir vpn uygulamasını kullandığınızda aslında bu sunuculardan birini kullanıyorsunuz. Diyelim +18 içerikli bir siteye gireceksiniz. Bu siteye direk girmiyorsunuz. Yani sizin açacağınız bu siteyi vpn sunucularından istiyorsunuz. Bu sunucularda sizlere bu siteyi açıyor. Yani hükümet bu özel sunuculara her hangi bir işlem yapamıyor. Ve oldukça güvenlidir. Bu sunucuları bir tünel gibi düşünün. O yasaklı içeriği açtığınızda site bilgileri tünelde şifrelenerek anlaşılamaz bir hale getiriyor. Bu da sizin güvenliğinizi sağlıyor.


Premium VPN’ler

Premium vpnler sınırsız bant içerikli daha fazla şifrelenmiş vpn hizmetleridir. Bu premium vpnler ücetlidir.

NORD VPN 

NordVPN, ultra hızlı akış, Tor gizliliği, anti-DDOS ve daha fazlası için çalışan ABD, Avrupa ve Avustralya’da çok sayıda sunucuya sahiptir.

Çoğu yerde PPTP, L2TP ve OpenVPN protokolleri desteklenir ve tüm veriler daha sıkı güvenlik için iki kez şifrelenir. Her şey 8 $ / ay, aylık 5 $ / aylık 6 aylık planlar ve aylık 4 $ yıllık planlar için indirim mevcut.

Vypr VPN

Çapraz platform cihaz desteği, ücretsiz deneme ve uygun fiyatlı aylık tarife ($ 14.99) ile birlikte VyprVPN’den sağlanmaktadır. Masaüstü ve mobil uygulamalarla VyprVPN, OpenELEC / Kodi tarafından güç verilen medya merkezleriyle birlikte kullanıldığında sizin için özellikle yararlı olduğunu ispatlayabilir.

VYPR VPN
Android, iOS, Windows ve Mac OS X için fiyatlandırma 49,99 $ / yıl, yıllık ücret ise 4.16 $ / ay olarak makul. Sınırsız tünel ve yalnızca mobil bir planla, TunnelBear’ın 256-bit şifreleme sunduğuna dikkat edin.
tunnelbear vpn

Torrent Dostu VPN’ler

P2P ağlarında indirirken ve paylaşırken şifreleme, anonimlik ve güvenilirlik için kullanışlı olan torrent dostu VPN’ler, dar bir kullanıcı grubu için özel bir hizmet verdikleri için sundukları premium seçeneklerden biraz daha pahalıdır.
SurfEasy Total, 6,49 dolara, sınırsız veri ve Android, iOS, Mac OS X ve Windows kullanıcılarına engelleyen reklam izleyici ile VPN hizmetine aylık erişim olanağı sunuyor. Bir abonelik, en fazla 5 cihaz, sınırsız bant genişliği ve torrent desteği sağlar.
surfeasy
Private İnternet Access
Ayda 6,95 $ / yıl veya 39,95 $ / yıl (Bitcoin kabul edildi) maliyetli olan bu güvenli VPN hizmeti, aynı anda ve sınırsız bant genişliği sağlayan 5 cihazın yanı sıra P2P ve VOIP desteği de sunuyor!

Popüler bir seçim ve PCMag.com tarafından önerilen, torrenterler için VPN sağlaması nedeni Özel İnternet Erişimi’ni cazip bir seçim haline getiriyor.

BTGuard

Aylık 9,95 ABD Doları için, 10GB’lik sunucuları sınırsız indirme hızları ve anonim P2P torrent trafiği sunan BTGuard’a üye olabilirsiniz. BTGuard Windows, OS X ve Linux ile çalışır ve Bitcoin’i kabul eder.

btguard

IPVanish

Torrent dostu bir VPN için nihai tavsiyemiz, yıllık faturalandırma ile ayda 6,49 $ / ay (aylık faturalandırma için ayda 10 dolar / ay) var olan IPVanish şeklinde gelir. 500’den fazla VPN sunucusu 60’tan fazla ülkeye yayılmış olarak sınırsız P2P trafiğini ve sınırsız bant genişliğini ne olursa olsun alırsınız. Dünyanın en hızlı VPN’si olduğunu iddia eden IPVanish, Windows, Windows Phone, MacOS, Linux, iOS, Android, Chromebook ve hatta yönlendiriciler için kullanılabilir.

Ücretsiz VPN’ler

Tüm VPN’lere ücretli hizmetler verilmez. Web’e veya bir başka çevrimiçi servise bir VPN aracılığıyla erişmek için arada bir ihtiyacınız varsa, özellikle de ödeme gizliliği konusunda endişeleriniz varsa ve bir Bitcoin cüzdanınız yoksa, ücretsiz bir hizmetle kayıt yapmak mantıklıdır.

CyberGhost Ücretsiz

Premium servisin aksine, CyberGhost’a ücretsiz erişim reklam desteklidir ve yalnızca Windows, Mac OS X ve Android ile çalışır. Hız sınırı vardır.

TunnelBear Ücretsiz

Ayda 500 MB aylık ödenekle TunnelBear’ın ücretsiz seçeneği potansiyel olarak VPN gereksinimlerinizi sınırlamaktadır. Bununla birlikte, şirketin Twitter tanıtımına katılarak 1 GB’lık bir bonus alabilirsiniz. Tunnelbear Free, Windows, OS X, iOS ve Android ile uyumludur.

OkayFreedom

TunnelBear’ın ücretsiz servisi gibi, OkayFreedom VPN yardımınızı ayda 500 MB’lik bir alanla sınırlar; bu, çoğu durumda, sevk başına 100 MB ekstra kullanılabilir olsa dahi, kullanışlı bir şekilde kullanmanız gerekeceği anlamına gelir. Bu ücretsiz servis reklam desteklidir, ancak bazen yavaş olabilir.

okayfreedom


Etiketler

Furkan OTACI

Yazılım ve internete olan bir merakım var. Bu merakım sayesinde web dünyasına çeşitli projeler kazandırdım. Kendimi her geçen gün daha da geliştirmek için durmadan çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı