Kategorize Edilmemiş

Chrome Tarayıcı Yavaş Çalışıyor Başka Tarayıcı Önerisi

İntel celeron gibi bazı düşük işletim sistemli cihazlarda chrome oldukça yavaş çalışyor. Hatta sekme sayısı arttıkça kullanılamaz hale gelip bilgisayarı bile dondurabiliyor. İşte bugün chrome’dan sonra önerilen en çok kullanılan tarayıcığı belirteceğiz.

google chrome

Chrome dediğimiz gibi bazı cihazlarda kullanımı adeta eziyet gibi. Sizlere chrome dan sonra en iyi tarayıcıyı söyleyeceğiz. Bazılarınız biliyordur evet opera.

Opera chrome’un çalışmadığı veya yavaş çalıştığı cihazlarda en verimli ve chrome dan daha az cpu kullanımı ile tam istenilen perfonması verebiliyor.

Opera düşük ram kullanımı ve düşük cpu kullanımı ile rakibi chrome’un önüne geçebiliyor. Tabi ki herkesin son nesil bir bilgisayarı yok. Herkes chrome kullanamıyor. Operayı kullandıktan sonra aradaki ciddi farkı görebileceksiniz. Kendim bizzat deneyip aradaki sonucu gördükten sonra çok şaşırdım.

Örnek bazı web sitelerinin kodlaması çok yoğun. O siteyi chrome ve opera da denedim. Opera ciddi ve yüksek perfonması ile chrome u geride bıraktı.

Chrome eğer bilgisayarınızda yavaş çalışıyor ise opera tarayıcıyı denemenizde fayda var. Mozilla kullanırım dersenizde istatistiklere göre chrome kullanmayanların tercih ettiği ilk tarayıcı operadır.


Opera tarayıcı indir.

Etiketler; Opera Tarayıcı İndir, Chromedan Sonra En İyi Trayıcı, Chrome Yavaş Tarayıcı Önerisi Olan, Chrome Yavaş Öneri


Etiketler

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı