AppleSağlıkTeknoloji Gündemi

Apple Watch Hayat Kurtardı!

Florida’da gerçekleşen olayda Apple Watch, akıllı saat nabız uygulaması ile 18 yaşında bir genç kızın hayatını kurtardı.

İphone ile birlikte kullanıldığı zaman kişinin her türlü vücut bilgisine erişen Apple Watch’ın sağlık açısından önemli bir etken olduğunu genç bir kızın hayatını kurtararak bizlere gösterdi.18 yaşında genç bir kız olan Deana Recktenwald, annesi ile gittiği kilisede yaşanan ilginç olay Apple Watch’ın kızı ve annesini uyarması ile başlıyor. Genç kızın kalbinin dakikada 190 kez atmasını fark eden Apple Watch, bir bildirim göndererek kişinin acil olarak hastaneye gitmesi gerektiğini söylüyor. Genç kızı hemen hastaneye götüren annesi, kızının ciddi sağlık sorunları olduğunu öğreniyor.

Yapılan testler sonrasında genç kızın böbrek yetmezliği rahatsızlığı olduğu tespit ediliyor. Böbrek yetmezliği rahatsızlığından dolayı kalp yükünün artması ile yükselen nabzı fark eden Apple Watch gerçekten hayat kurtardı. Böbrekleri sadece %20 oranında çalışan genç kız artık nakil sırasını bekleyecek. Daha sonra olayı öğrenen Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada genç kız için mutlu olduklarını ve bu tarz olayların ilk olmadığını bildirdi.

Teknolojinin bu kadar ilerlemesi gerçekten mutluluk verici bir şey diyebilirim. İnsan hayatını bu denli etkileyen bir teknoloji olması gerçekten çok iyi bir şey.


İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı