teknolojiden fazlası

Android için En İyi 6 Güvenlik Uygulaması İndir

0 117

Makalede Neler Var?Android işletim sistemi için geliştirilen pek çok antivirüs yazılımı bulunuyor. Ancak, güvenlik ve gizlilik için kullanabileceğiniz de pek çok çeşitli uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar arasından derlediğimiz 10 güvenlik uygulamasını sizler için sunuyoruz.

App Lock

App Lock uygulaması, Android cihazlarınızdaki uygulamalara erişimi kısıtlamak için kullanabileceğiniz başarılı bir araç. SMS, Rehber, Gmail, Facebook, Galeri, Ayarlar ve Arama gibi herhangi bir uygulamaya kendi belirlediğiniz şifre veya deseni uygulayarak erişimi kısıtlayabilirsiniz.

                                            App Lock İndir

Android Device Manager

Google’ın geliştirdiği bu uygulama ile kaybettiğiniz ve çaldırdığınız cihazlarınızın yerini kolayca tespit edebiliyorsunuz. Bunun yanında, Google hesabınıza giriş yaparak ekran kilidini sıfırlayabilir, çok önemli bilgileriniz varsa ve cihazınızı kaybettiyseniz verilerinizi silebilirsiniz.

                                   Android Device Manager İndir 

Ghostery

İnternette gezindiğiniz sırada ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki cookieler sayesinde internet kullanım alışkanlıklarınız kayıt altına alınıyor ve bu sayede ilgilendiğiniz şeylerin reklamlarıyla sürekli olarak karşılaşıyorsunuz. İşte tam bunun için tasarlanan Ghostery tarayıcısı, firmaların hangi amaçla internet kullanım alışkanlıklarınızı takip ettiğini gösterebiliyor.

                                         Ghostery İndir 

DuckDuckGO

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz DuckDuckGO uygulaması diğer arama motorlarının aksine, yapmış olduğunuz aramaları takip etmiyor. Bu sayede çeşitli internet sitelerinde, daha önceden ziyaret ettiğiniz sitelerle alakalı reklamlarla karşılaşmıyorsunuz.

                                  DuckDuckGO İndir 

LastPass

İnternetteki çeşitli hesaplarınızı ve şifrelerinizi organize ederek, tek bir noktadan yönetmenizi sağlayan LastPass ile tüm hesaplarınızı güvenli bir şekilde koruyabiliyorsunuz. Hesaplarınızın kullanıcı adlarını ve şifrelerini hatırlayamıyorsanız, LastPass uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

                                        LastPass İndir 

NoRoot Firewall

Android cihazlarınızdaki uygulamaların veri alışverişinde bulunmasını engelleyen ve bu sayede mobil veri kotanızı daha verimli kullanabilmenizi sağayan NoRoot Firewall uygulamasını mutlaka denemenizi öneriyoruz.

                                NoRoot Firewall İndir 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.