teknolojiden fazlası

5G Ne Zaman Gelecek?

0 192
5G TÜRKİYE’YE NE ZAMAN GELECEK?

Hala bir mobil cihazdan internete ilk eriştiğim zamanı hatırlıyorum. 2006’li yılların başında, Samsung Champ adlı bir telefona sahip olduğum zaman oldu. Veri bağlantısı, zil sesleri, duvar kağıtları, hatta web üzerinden oyun indirmemi sağladı, bu da eskiden olduğu gibi oldukça maceraydı. Fakat aynı zamanda biraz yavaştı ve hatta tek bir resim bile posta pulu boyutlarında bile yüklemek epey zaman aldı.

5g ne zaman gelecek

Ama günümüzde teknoloji, bilim o kadar gelişti ki her gün yeni bir icat her gün yeni bir bilimsel buluş bulunuyor. Teknolojinin gelişimi ile akıllı telefonlarda epey bir gelişti. Bu gelişim ile oyunları, uygulamaları, büyük dosyaları çok yüksek hızlarla indirebiliyoruz.

Bu hızlı indirmeleri de 4.5G alt yapısına borçluyuz. 4.5G bu kadar hızlı iken acaba 5G’nin hızı nasıl olacak epey bir merak konusu oldu.

4.5G teknolojisi ülkemizde daha yeni yeni meyvelerini vermeye başladı. Tabi Türkiye’nin halen bir çok yerinde şebeke erişimi çekmiyor. Ama ilerleyen zamanlarda da bunu başaracağımıza inanıyorum.

Her neyse asıl konumuz 5G ne zaman gelecek

5G konusunda, Dünya’nın önde gelen gsm şirketleri 2020 yılında herkes 5G kullanmaya başlayacak. Türkiye‘de ise 5G tahminimizce 2025 yılı gibi tüm şehirlerimizde hizmet verebilecek.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.