Ev Aletlerinin Ömrünü Nasıl Uzatabiliriz?

person today Aralık 04, 2016
Günümüzde büyük ev aletleri hiç de ucuz değil. Ancak onlara iyi bakarsanız ömrünü en az 5 yıl uzatabilirsiniz. İşte karşınızda bazı eşyalarınızın ömrünü uzatmanız için bir kaç ipucu.Buzdolabı

Buzdolabınızın soğuk hava gelen bölümlerini temiz tutmanız çok önemli. Eğer buzdolabınız soğuk havayı pislikten, tozdan ve kirden dolayı veremiyorsa mtor kısmı ısınır ve buda cihazınızın ömrünü kısaltır. Yapmanız gereken ayda bir kere buzdolabınızın hava geliş borularını nemli bir bez ile temizlemeniz.

Ayrıca, sıcak havayı dışarıda tutan kapı kenarındaki kauçuk contaya da yakından bakmalısınız. Mühür eskimeye başlar ve çatlamaya başlarsa, hava sızdırmazlığını tehlikeye atar ve sıcak hava içeri girer ve buzdolabını yiyeceklerinizi soğuk tutmak için daha da zorlar. Her birkaç ayda bir kontrol etmeyi ve gerektiğinde değiştirmeyi unutmayın. Önemli ipucu: çatlamamasını sağlamak için conta üzerine ince bir petrol jeli tabakası yayın ve kapak kapalı olduğunda sıkı sızdırmazlık muhafaza edin.

Son olarak dondurucu kısmını fazla doldurmayınız.

Bulaşık Makinesi


İlk önce ve en önemlisi, filtreyi düzenli aralıklarla temizleyicinin tabanında temizleyin. Genellikle alttaki pülverizatörün altındadır ve daha büyük miktarda yiyecek veya diğer pisliklerin boşaltma hortumuna girmesini önler. Perodik olarak temizlenmesi asla tıkanmamasını sağlayabilir.

Bulaşık makinenize aşırı bulaşık koymayın. Her yerini bulaşıklarla doldurulmuşsa, su temizlenmesi gereken diğer yemeklere erişemeyebilir ve yemekleri tekrar elle yıkamanın veya elle yemekleri temizlemek için daha fazla zaman harcamanız gerektirir.

Ayrıca, makinenizi başlatmadan önce musluktan sıcak suyu biraz açıp ısınmasını sağlayın. Bu makinenin ısıtma bölümünün daha az enerji tüketmesine olanak sağlar.

Ocak

İster inanın ister inanmayın, fırınınızda ve ocağınızda fazla bakım yapmanız gerekmez sadece temiz tutmanız gerekir ve çoğu fırın kendi kendini temizler.

Çamaşır Makinesi


Çamaşır makinenenizin alt kısmında bulunan pislik toplayıcıyı her iki ayda bir boşaltmanız gerekmektedir. Ve her yıkamada en fazla 5 kilo elbise yıkamnızda fayda vardır. Tabi sizin çamaşır makinenizin yıkama kapazitesi fazla ise daha fazla çamaşır yıkayabilirsiniz.

Eğer çamaşır makineniz eski model ise kireç önleyiciler kullanmalısınız. Yeni modellerde bu kireç sorunu artık kalmadı diyebiliriz.Kategori İçerikleristyle

first_page
fast_rewind
last_page
fast_forward
Yorum Ekle mode_comment

Hiç yorum yok