Android Cihazınızın Pil Ömrünü Uzatma

person today Kasım 11, 2016
Android kullanıcıların en büyük sancısı kısa pil süresidir. Android çok pil tüketen bir işletim sistemidir. Sizlere vereceğimiz yöntemlerle pil kullanımınızı yaklaşık 3-4 saat arttırabileceksiniz.
Ekran Parlaklığı Ve Ekran Zaman Aşımı

Ekranın gereğinden fazla parlak olması pilinizin daha çabuk sürede boşalmasına sebebiyet verecktir. Gündüzleri orta derece parlaklık geceleri ise 0 (sıfır) parlaklık olması sizlere ciddi manada pil tasarrufu sağlayacaktır. Eğer cihazınızın otomatik parlaklık seçeneği var ise bunu kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. 

Ve ekran zaman aşımı, en fazla 2 dk olması lazım. Ekranınızı bazen açık unutabilirsiniz. İnsanlık hali bu normaldir. Sizinde tek yapmanız gereken işlem ekran ayarlarına girerek ekran zaman aşımını en fazla 2 dk. yapmanız olacaktır.

Wifi, Bluetooth, Konum (Gps) Ve Şebeke

Bir çoğumuz wifiyi açık bırakırız. Wifinin açık kalması pilinizin %35 daha hızlı tükenmesine olanak sağlayacaktır. Wifiyi kullandıktan sonra kapattığınızdan emin olunuz. Bluetooth da aynı wifi gibidir. Onu da işiniz bittiğinde kapatmayı unutmayınız.

Bir çok uygulama bizlerden habersiz gps ve konumu açabilmektedir. Gps ve konum internet aracılığıyla sürekli uydulara sinyal gönderdiği için pilinizin daha çabuk bitmesi söz konusudur. Ara sıra gps ve konum ayarlarına bakmayı unutmayın.

Mbil veriye gelirsek, mobil veri ayarlarınında düzgün yapılmaması halinde pilimizin 2-3 saat daha erken bitmesi demektir. Mobil şebeke ayarlarına girin. Eğer fazla internet kullanan biri değilseniz 4.5G den 2G veya 3G'ye alın. Yüksek şebeke modlarına verdiğiniz taktirde telefon tüm gücüyle yeni şebekeler aradığı için pilinizin ömrüne olumsuz bir şekilde etkileyecektir.


Kategori İçerikleristyle

first_page
fast_rewind
last_page
fast_forward
Yorum Ekle mode_comment

Hiç yorum yok