Çin Malı Motor Alınır mı?

00:04:00
Çin malı motosiklet alınır mı? Çin malı motorlar dayanıklı mı? Çin malı motorlar ikinci eli alınır mı? Gibi soruları bu makalemizde paylaşacağız.Motora yeni başlayacaklar veya önceden scotter benzeri motosikletler kullanıp vitesli motora geçmek isteyenlerin ilk fikri Çin malı motorlar oluyor. Gerek bütçe açısından ve motora yeni başlayanlar için oldukça uygun motorlardır.

Çin malı olan motorların Türkiye deki en popüler markası mondial dir. Mandial çin malı olmasına rağmen oldukça kişiyi memnun eden bir marka. Mondial marka motorların parça ve servis bolluğu motora yeni başlayanlara oldukça büyük bir avantaj sağlıyor. Ama çoğu kişide bu çin malı motorlardan epey şikayetçi. Bakınız eğer siz bir çin malı motora bakarsanız oda size bakar. Yani sizler motoru zorlamazsanız bakımlarını falan yaparsanız sizleri kolay kolay yarı yolda bırakmaz.

Motosiklet kullanımına yeni başladıysanız sizlere yüksek fiyata satılan japon markalarını önermiyorum. Yeni olduğunuz için düşe kalka öğreneceksiniz ve o güzel pahalı motoru büyük ihtimal yıpratacaksınız. Motor düştüğünde falan üzülmemeniz için çin malı motorlar işinizi görecektir.

Sizlere başka önerim ise asla 2. el çin malı motosiklet almamanız. Çin malı ve 2. el olması sizlere epey masraf çıkartabilir.

Rabbim tüm motor sever kardeşlerimize kazasız belasız şürüşler nasip etsin.


UNUTMA!!! Bilgi paylaştıkça çoğalır..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAYINLAR

BİR SONRAKİ
Next Post »