Akıllı Telefonunuzdaki Özel Dosyaları Gizleme Yolları

16:56:00

Akıllı cihazların yaygınlaşmasından dolayı neredeyse her bir kişinin elinde bir cihaz görmek mümkün hale geldi. Akıllı cihazları sadece arama yapmak oyun oynamak için kullanmıyoruz. Nerdeyse bütün özel fotoğraflarımız olsun özel videolarımız olsun veya özel dosyalarımız olsun hemen hemen hepsini akıllı telefonumuzda taşıyoruz.

Tabi ki de bu özel kişisel dosyalarımızın kimsenin eline geçmesini istemeyiz. İşte bugün sizlere akıllı cihazımızdaki veya bilgisayarımızdaki özel dosyaları saklamanın pratik ve güvenli bir yolunu göstereceğim. Bu yöntemi ben de kullanıyorum ve gayet içim rahat diyebilirim.

Peki ne bu yöntem? diyeceksiniz doğal olarak.
Arkadaşlar bu yöntem dosya uzantısını değiştirmek olacak. Yani bir fotoğrafımız olsun. Bu fotoğrafın uzantısı gif, png, jpg vs. olabilir. Biz bu uzantıyı değiştirerek .apk veya .nomedia yaparak dosyalarımızı rahat bir şekilde saylayabilir ve koruyabiliriz. Ben bu yöntemi yaklaşık 6 ay kullandım fotoğraf falan sakladım ve kimsenin aklına bile gelmedi. Pc de falan dosya uzantıları rahat bir şekilde değiştirilebiliyor. Fakat android de ki sistem dosya yönetici uygulamları bazen bunlara izin vermiyor. Sizlere tavsiye edeceğim uygulama ise es dosya yöneticisi. Aşağıdaki linkten es dosya yöneticisini indirebilirsiniz.Es dosya yoneticisi indir.

Sizin bildiğiniz daha yaratıcı dosya saklama yöntemleri varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

UNUTMA!!! Bilgi paylaştıkça çoğalır..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAYINLAR

BİR SONRAKİ
Next Post »